Anketa

Plánujete letos zakoupení bazénu, sauny, whirpoolu
 

Aktuálně realizováno

Náhodne foto

Bazén s fol...

Počet zobrazení

frdek-mstek-bazny-sauny-umpyDnes23
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyVčera64
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyTento týden175
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyTento měsíc1045
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyVše144474
Stav online : 8 připojeno
ABO plast s.r.o. na facebookuREKLAMA
Všeobecně o bazénech

Bazény vnitřní

Bazén interiérový s přelivem

Nejvíce žádanými interiérovými vnitřními bazény jsou bazény betonové s povrchem opatřeným těžkou folií DLW nebo CEFIL.

Provoz vnitřního bazénu se neobejde bez odvlhčovače vzduchu, který se navrhuje dle velikosti vodní plochy a teploty vody. Pro zamezení vzniku nadbytečné vlhkosti v budově slouží zakrytí hladiny bazénu bublinkovou folii nebo plovoucí roletou. Doporučeným doplňkem vnitřního bazénu je silný a výkonný protiproud, který dovoluje intenzivně plavat i v rozměrově malém bazénu. Pro zajištění pohodové nálady slouží podvodní osvětlení, které při vypnutí klasického osvětlení vytváří neopakovatelnou atmosféru.

 

 

 Bazény venkovní

Bazén venkovní s atyp. zastřešením

 

Stejně jako i v případě bazénů interiérových preferujeme betonovou konstrukci s povrchem opatřeným keramikou nebo těžkou folii. Nosnou konstrukci tvoří duté polystyrénové tvárnice zpevněné armovacími tyčemi ve vodorovném i svislém směru a vyplněné betonem. Díky variabilitě tvárnic není žádným problémem jakýkoliv tvar a velikost bazénu. Pro prodloužení koupací sezony je vhodné doplnit bazén o zastřešení.

 

 

 

Základní technologie pro úpravu bazénové vody

Technologie Darkov

Mezi základní technologické prvky bez nichž se neobejde žádný bazén patří pískový filtr, cirkulační oběhové čerpadlo, nerezové schůdky pokud bazén nemá schodiště a poloautomatický dávkovač dezinfekčního prostředku. Vybavení bazénu lze dále rozšířit o elektrický, výměníkový nebo solární ohřev, podvodní osvětlení, zařízení pro plavání proti proudu, podvodní hudbu a další zařízení, zpříjemňující pobyt v bazénu

 

 

 

 Speciální bazénové technologieDulcopool

Naše firma sleduje nejnovější trendy ve vývoji úpravy vody a úspěšně je aplikuje na dodávaných bazénech:
Automatický systém kontroly kvality vody a dávkování prostředků pro úpravu vod.
Zařízení automaticky bez zásahu majitele nepřetržitě monitoruje nejdůležitější parametry bazénové vody a při jejich odchylce okamžitě dává povel k zapnutí příslušného dávkovacího čerpadla. Díky tomuto zařízení majitel má jistotu nezávadné vody, nezamořené vodní řasou nebo bakteriemi.

Úprava vody ozonem

Ozon je nejdokonalejším dezinfekčním prostředkem používaným při úpravě vod. Použití ozonu výrazně snižuje spotřebu chloru což uvítají především osoby jež jsou na tento prostředek alergické.

Bezchlorová úprava vody

Vhodná především pro hydromasážní vířivé vany ( whirlpooly ) a vnitřní bazény. Jedná se o úpravu vody pomoci aktivního kyslíku. Tato úprava může být také řízena automatickým systémem kontroly a dávkování.

Elektrolýza slané vody

Poměrně rychle se rozšiřující způsob úpravy bazénové vody pro rodinné i veřejné bazény. Mezi největší přednosti patří příprava dezinfekčního prostředku ( chloru ) přímo v úpravně vody z kuchyňské soli, která je rozpuštěna v bazénové vodě

Úprava bazénové vody pomoci UV záření

Vhodný způsob úpravy pro vnitřní interiérové bazény, pomoci speciálního UV zářiče instalovaného do cirkulačního systému úpravny. UV záření určité vlnové délky likviduje mikroorganismy obsažené v bazénové vodě a také částečně likviduje vázaný chlor.

Odstraňování vázaného chloru z bazénové vody

Určitým problémem při provozování interiérového bazénu je nepříjemný zápach. Tento jev není způsoben chlorem, ale jeho sloučeninami vzniklými z nečistot vnesených koupajícími a kterým se obecně říká „ vázaný chlor“. Tento jev který znepříjemňuje pobyt jak ve veřejných tak soukromých bazénech umíme vyřešit pomoci námi dodávané technologie, která se dá dodatečně instalovat do původní úpravny vody.

Opravy a rekonstrukce

Opravujeme a modernizujeme zastaralé nebo poškozené bazény. K tomuto účelu se ideálně hodí těžká bazénová folie, kterou se vyvložkuje netěsný bazén. Kromě toho opravíme poškozenou nebo nefunkční technologii nebo modernizujeme původní.

Zastřešení

Bazénové zastřešení přináší řadu výhod. Mezi nejdůležitější patří prodloužení koupací sezóny minimálně o čtyři měsíce, možnost koupání v době nepříznivých povětrnostních podmínek, daleko rychlejší ohřev vody než v otevřeném bazénu a výrazné zamezení znečišťování bazénové vody spadem z ovzduší. Námi dodávaná zastřešení vynikají snadnou manipulací jednotlivých dílů, pevnosti konstrukce a vzhledem.

Servis

Zajišťujeme záruční a pozáruční servis na všechny námi dodávané zařízení. Dle požadavků zákazníků zajišťujeme dále nadstandardní služby jako jsou zazimování a odzimování bazénů, pravidelné servisní prohlídky složitějších technologií a další práce dle dohody se zákazníkem.

V případě problémů s kvalitou vody poradíme s řešením.

Pro komerční zařízení vypracujeme provozní řády, které necháme schválit orgánem ochrany veřejného zdraví a schválené provozní řády předkládáme našim zákazníkům, čímž šetříme jejich čas.