Anketa

Plánujete letos zakoupení bazénu, sauny, whirpoolu
 

Aktuálně realizováno

Náhodne foto

Bazén s fol...

Počet zobrazení

frdek-mstek-bazny-sauny-umpyDnes15
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyVčera31
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyTento týden220
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyTento měsíc566
frdek-mstek-bazny-sauny-umpyVše146840
Stav online : 2 připojeno
ABO plast s.r.o. na facebookuREKLAMA
Technické nádrže všeobecně

Jakou nádrž vybrat?

Dnes je na trhu mnoho výrobců a firem jenž nabízejí nesčetné množství technických nádrží, které se pohybují v cenách, za které si dnes nekoupíte ani staré auto až po ceny, kdy se mnohým z Vás podlamují kolena. Proto při výběru vhodné nádrže je potřeba znát několik faktorů, které nám pomohou vybrat tu nejvhodnější nádrž. 

Kde bude nádrž umístěna?

Vždy je potřeba si uvědomit, kde umístit nádrž a to z důvodů snadné dostupnosti pro fekální vůz, neboť nemusí mít dostatečné množství savic pro snadné vyčerpání obsahu. Je jasné, že nádrž si nedáme hned vedle terasy, ono by naší návštěvě příliš nechutnalo grilované maso s příměsí néézrovna příjemného odéru, že? Další věc je umístění k přístupové cestě nebo hned vedle ní, s tímto je nutno předem seznámit výrobce, aby nádrž zpevnil nebo upravil stavební připravenost. 

Jakou velikost a objem zvolit?

Pro stanovení potřebného objemu žumpy je potřeba si uvědomit několik faktů:

  • jde-li o rekreační objekt nebo trvale obývaný dům
  • počet trvale žijících EO (ekvivalentních obyvatel)
  • kapacita fekálního vozu, který bude nádrž vyvážet
  • prostor kde má být nádrž umístěna (někdy může být velmi limitující)

U trvale obývaného domu se počítá cca 120 litrů spotřeba vody na osobu a den a u rekreačních chatek 80 litrů. Dále je důležité přihlednout i na náklady spojené s vývozem fekálním vozem, jenž může nízkou prvotní investici dosti výrazně navýšit častým vyvářením a ekologickou likvidací ve veřejné čistírně odpadních vod. 

Jak hluboko bude nádrž umístěna?

Toto je jedna z nejdůležitějších otázek, kterou dost velké množství zákazníků ale i stavebních firem opomíjí. Většina výrobců z důvody úspory materiálu a tím i snížení ceny vyrábí nádrž v tzv. základu, to jest, že na nádrži může být maximálně 20cm zeminy. Na toto se dosti často zapomíná a po té co spád odpadního potrubí z objektu k místu kde je umístěna jímka je mnohem více pod okolním terénem než vzpomínaných 20 cm se prostě nadstaví vybírací a kontrolní komínky a je hotovo...?!?! Jenže v tuto chvíli nastává problém, protože většinou nádrž není dostatečně vyztužená na tak velké zatížení zeminou a po nějakém čase se začne hroutit. A pak z takzvaně "nízké investice" vyvstane velká investice, která mnohonásobně převýší prvotní cenu např. betonové nádrže.  

Konstrukce nádrže neboli tvar?

 

 

Materiál z kterého je nádrž vyrobena?

 

Stavební připravenost?

 

Spodní ale i povrchová voda? 

 

 

 

 

 

 

The be continued...........